Meglepő tény lehet*, hogy a személyi sérülések nagy része otthonainkban történik. A statisztikák alapján ugyanis a balesetek közül első helyen szerepelnek a háztartási balesetek, megelőzve a közlekedési és a sportbaleseteket is.
*Forrás: KSH, 2017
Ilyen esetekben a sebkezelés mellett a legfontosabb a gyors fájdalomcsillapítás, ezért általában különböző alternatív, bevált „házi praktikákat” próbálnak ki. Viszont ezekkel az alternatív módszerekkel – visszajelzéseik alapján – az esetek többségében nem megfelelő a fájdalom enyhítése, a fájdalom csökkentésének mértéke. Gondoljunk csak egy hétvégén belobbanó fogra, ahol a fájdalomcsillapítást gyakran szegfűszeg rágásával próbálja megoldani a szenvedő, míg a következő nap nem tud fogorvoshoz menni.
A nagy fájdalommal járó, krónikus mozgásszervi panaszok régen inkább az idősebb korosztályt érintették, de a számítógépes- és mobiltelefonos munkavégzés, az egyenetlen terhelés, a mozgásszegény életmód vagy épp a helytelen terheléssel végzett edzések miatt már a fiatalabb generáció is egyre korábban tapasztal ízületi fájdalmat, gerinc- és derékfájdalmat. Az ún. monitornyak, a villogó képernyő kékfénye, valamint a mobiltelefon nyomkodása miatt túlerőltetett hüvelykujj már náluk is komoly deformitásokat idézhet elő a porckorongok és a kézízület állapotromlása miatt. Egyre többen és egyre fiatalabb életkorban találkoznak a migrénnel, Cluster-típusú fejfájással is.