A legújabb kutatások szerint Magyarországon minden második felnőtt küzd valamilyen degeneratív gerincproblémával.
Gerincünk felépítése a természet egyik legnagyobb csodája: helyes életmód mellett csak 80 éves kor körül lenne „indokolt”, hogy minimális fájdalmat is érezzünk derekunk, nyakunk, lapockánk tájékán.
Sajnos azonban nem ismerünk olyan foglalkozást, ami ne járna folyamatos egyoldalú terheléssel (elég, ha a fodrászra, fogorvosra gondolunk, akik a munkájukat előre hajolva végzik, vagy a gépkocsivezetőkre, akik egész munkaidejüket autóban töltik). De a folyamatos számítógép használatra kényszerülő irodai munkát végzők is minden nap ki vannak téve az ebből fakadó veszélynek.
A (gerincünk szempontjából) helytelen életmód és a rendszeres, egyoldalú terhelés hatása rendkívül gyors és sajnos visszafordíthatatlan károkat okoz.
Gondoljon az autóra: elég, ha egyszer rossz üzemanyagot tölt bele, a forgóalkatrészek (porcok, lágyszövetek, kisízületek, csigolyáink) elkezdenek kopni, az egyéb alkatrészek megfelelő „kenőanyag” hiányában jobban súrlódnak, kopnak, ami akár a motort is tartósan károsíthatja. Az egyetlen megoldás a teljes szerviz – testünk esetében viszont nincs lehetőség egy már kopott alkatrészt kicserélni. A legtöbb, amit elérhetünk az „állagmegőrzés”, és az újabb problémák kialakulásának megakadályozása.